Zobaczyć Bieszczadzkie Morze


Żeglarstwo to nie tylko morza i oceany, ale także nieco mniejsze akweny którymi ziemia jest przepełniona. Aby poczuć smak żeglarstwa w którym raczej wiszenie na burcie się nie zdarza podczas rejsów organizujemy projekt „Zobaczyć Bieszczadzkie Morze”. Niema lepszego połączenia niż niesamowita górska atmosfera dzikich Bieszczad z wiatrem i wodą. Solina miejsce gdzie wiatr da się znaleźć zawsze choć wiedzieć trzeba gdzie szukać lub uzbroić się w cierpliwość. Dzięki projektowi dzikie zakapiorowe żeglarstwo można uprawiać w najlepszej możliwej załodze czyli tych co widzą oczyma i tych co widzą wszelkimi innymi zmysłami i to wcale nie gorzej niż ci pierwsi.

Miejsce: Jezioro Solińskie (Polańczyk) Bieszczady.
Termin Weekend w  święto Bożego Ciała 31.05 – 03.06
Koszt: 450 PLN

Rejestracja: Kliknij

Dojazd:
Jako że Bieszczady to teren dostępny aczkolwiek nie tak dobrze jak Warszawa czy Gdańsk a poz tym leży na wschodnio – południowym krańcu Polski chcemy zorganizować dojazdy w ramach własnego transportu z różnych części Polski. Oczywiście planowane koszty dojazdu ponoszą wszyscy uczestnicy. Jeśli to się uda koszty wyjazdu nieznacznie spadną, jeżeli nie we własnym zakresie trzeba będzie dojechać do stolicy województwa Podkarpackiego Miasta Rzeszowa.

Specyfika rejsu.

Solina jak to w Bieszczadach to nieco mniej cywilizowany zakątek ziemi niż Mazury różnice w poniższej tabeli.

 

Solina Mazury
Brak komarów

+

Wysokie brzegi umożliwiające cumowanie gdziekolwiek

+

Duża liczba portów

+

Bardzo rozwinięta infrastruktura

+

Zawsze obecny wiatr

+

Częste ciepłe południowe prądy powietrza

+

Góry i połoniny otaczające jezioro

+

Brak trzcin wokół jeziora

+

Ponadprzeciętna ilość plaż

+

Bardzo głęboka woda

+

Gorąca woda o temperaturze blisko 30 stopni

Podsumowując powyższe zabawa przednia, będziemy cumować w różnych dzikich miejscach przed nami ognisko i grillowanie z dala od świata, ale nie zabraknie wizyt w cywilizowanych bieszczadzkich portach i knajpkach. Żeglujemy gdzie wiatr poniesie nas.