Nasi załoganci w TV – Razem Bez Barier


Chwalimy się naszymi załogantami i fantastycznymi inicjatywami, w które się angażują! Oto pierwszy odcinek programu „Razem Bez Barier” prowadzony przez uczestnika rejsów Zobaczyć Morze. Piotr Franiek, jak sam mówi, zaprasza nas do świata, który jest obok, ale być może go nie dostrzegamy.
W niesamowity sposób wprowadza w świat mediów temat często zbywany milczeniem – codzienność osób niepełnosprawnych, a odbiorców zachęca do większej śmiałości w wychodzeniu poza ograniczenia własnych ciał i otwartości na drugiego człowieka. Sam ma tyle zainteresowań (rowerzysta, żeglarz, wokalista) i robi tak dużo fantastycznych rzeczy, że jego historia mogłaby zapełnić życiorysy kilku osób! Nie boi się wyzwań i doświadczania nowych rzeczy. Jest doskonałym przykładem na to, że niepełnosprawność co prawda jest barierą, ale to jeszcze nie znaczy, że nie można jej przekraczać. Pokazuje to innym, także bardzo młodym osobom, które przychodzą do niego na zajęcia. Jesteś niewidomy i marzysz o występowaniu w teatrze? Wystarczy znaleźć teatr integracyjny lub zebrać grupę chętnych i samemu taki zorganizować. Dla Piotra nie ma rzeczy nie do zrealizowania.
Zobaczcie i posłuchajcie sami, co ma do powiedzenia nie tylko o swoim życiu prywatnym, że także o miejscu, w którym pracuje, gdzie konsultowane i realizowane są udogodnienia dla osób z dysfunkcjami – link do nagrania.
Nagranie pochodzi ze strony TVP 3 – Kielce