Zapraszamy do zapoznania się z naszymi planami na rok 2019


Kończy się styczeń za chwilę luty.

„Garstka Naszych” pod przewodnictwem Kasi Bosak szykuje się do największej imprezy szant-owej, jaka jest organizowana w Polsce tj. Shanties 2019 w Krakowie. To już za 4 tygodnie.  Natomiast czas szybko leci, zatem garść informacji dotycząca planów na ten rok.

Szykujemy dla Was propozycje udziału w pięciu imprezach. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie a może, zachęcicie swoich najbliższych, przyjaciół czy znajomych. Może być to fajny pomysł na wspólny odpoczynek jak i zabawę w klimatach żeglarskich.

I tak:

Rozpoczynamy w czerwcu w terminie 7- 9. Będzie to kontynuacja żeglowania na jachtach kabinowych po przepięknym Bieszczadzkim Morzu, czyli Solinie. W zeszłym roku po raz pierwszy Fundacja zorganizowała tą imprezę a ponieważ słyszymy głosy, że podobało się a i wielu z was chciałoby doświadczyć żeglugi między zielonymi wzgórzami to i w tym roku Paweł Goclon wraz z Witkiem Czudec zajmą się organizacją tego wydarzenia.

Kolejną imprezą, jaką szykujemy dla Was to uznana już Blind DZ, czyli żeglowanie po zalewie szczecińskim. Tak jak w poprzednich latach spotykamy się podczas długiego weekendu w Boże Ciało. Formuła trochę się zmienia. W tym roku popłynie jedna DZka i jachty kabinowe. O całość organizacji zadba Roman Roczeń.

Trzecią imprezą, jaką chcemy Wam zaproponować to uczestnictwo w całodobowych regatach (24h), które występują pod nazwą „Ratujmy Dezetki”. Jak sama nazwa wskazuje popłyniemy na DZtce a impreza ta odbywać się będzie na mazurach. Żeglować będziemy po jeziorze Kisajno a naszą bazą wypadowo noclegową będzie najprawdopodobniej Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku. Impreza ta zaplanowana jest w terminie 16-18 sierpnia. W tym przypadku rozgrywającym jest Jarek Gniatkowski, który z naszego ramienia zajmie się organizacją.

Nasz sztandarowy projekt Zobaczyć Morze. Tak samo jak w roku minionym popłyniemy na Kapitanie Borchardzie. Projekt podzieliliśmy na dwa podprojekty. Pierwszy to rejs młodzieżowy w terminie 26 sierpień 1 września. Naszym celem i marzeniem jest by na pokładzie znalazła się młodzież z dysfunkcją wzroku obok swoich zdrowych rówieśników. Tak, więc nabór na ten rejs będzie miał obostrzenia. Rejs drugi w terminie 1 – 8 września to otwarty pokład dla każdego, kto zechce pożeglować na wschód od Gdańska. Oba rejsy rozpoczynają się i kończą w Gdańsku.

Tak wyglądają plany naszej Fundacji na bieżący rok. Więcej szczegółów organizacyjnych spodziewajcie się niebawem, będą one już dotyczyć osobno poszczególnych imprez. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, sugestie, propozycje, to śmiało piszcie do nas na adres fundacja@zobaczycmorze.pl

Pozdrawiamy

Zespół Fundacji