Zmiany w zarządzie


W dniu 17 lutego nastąpiły zmiany w składzie zarządu Fundacji Zobaczyć Morze. Poniżej publikujemy oświadczenie Roberta Krzemińskiego, fundatora i dotychczasowego prezesa zarządu, w tej kwestii.

„Szanowni,

czasem wiele musi się zmienić, by wszystko zostało po staremu.
Przez ostatnie 14 lat udało nam się wspólnie wiele osiągnąć. Stworzyliśmy projekt unikalny w skali światowej. Zrealizowaliśmy wiele fantastycznych rejsów. Przekonaliśmy rzeszę niedowiarków, że osoby z dysfunkcją wzroku mogą być świetnymi, pełnoprawnymi żeglarzami. Przeżyliśmy razem wiele niezapomnianych przygód i nawiązaliśmy bezcenne relacje.
Mamy rok szczególny. W tym roku Zobaczyć Morze popłynie już po raz 15. Przyszedł czas zastanowienia się nad dotychczasowym dorobkiem projektu i nad jego przyszłością. Jest to dobry moment na odważne zmiany i przekazanie steru młodszemu pokoleniu. Zmiana tylko na stanowisku prezesa to za mało. Potrzeba nam w Fundacji nowej energii, nowego spojrzenia, nowych ludzi, którzy zaangażują się w projekt i będą go dalej prężnie rozwijać. 
Razem z Romanem Roczeniem jako konwent fundatorów desygnowaliśmy Patrycję Kuter do sformowania nowego zarządu. Przedstawione przez Patrycję kandydatury uzyskały pełną aprobatę i 17 lutego podjęliśmy uchwałę o powołaniu nowego zarządu w następującym składzie: Patrycja Kuter Paweł Goclon i Przemysław Lisek

Patrycja Kuter – prezeska zarządu. Studentka prawa, filozofii i sinologii w Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych UW. Już od lat szkolnych zawsze zaangażowana w różnego rodzaju działania społeczne, najpierw głównie w instytucjach kultury a później w wolontariacie prawnym m.in. w Fundacji Academia Iuris. Pierwsze doświadczenia prawnicze zdobywała w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz w Zespole ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. W projekcie Zobaczyć Morze po raz pierwszy popłynęła w 2018 r. i od razu złapała nieuleczalnego bakcyla żeglarstwa. Wkrótce też zaangażowała się w wolontariat na rzecz fundacji.

Paweł Goclon – wiceprezes zarządu. Z zamiłowania żeglarz, który najchętniej każdą wolną chwilę spędzałby pod żaglami. Zawodowo jest programistą i kierownikiem projektów. Obecnie pełni funkcję prezesa spółki Botmod Sp. z o. o. gdzie łączy pasję z kwalifikacjami zawodowymi, tworząc zaawansowane narzędzia do szkoleń morskich w wirtualnej rzeczywistości. Z projektem Zobaczyć Morze związany od kilku lat. Pełnił funkcję oficera wachtowego na Zawiszy Czarnym i Kapitanie Borchardzie oraz funkcję Kapitana podczas rejsów Zobaczyć Morze w Chorwacji. Od 2018 r. Współorganizator rejsów Zobaczyć Bieszczadzkie Morze na Zalewie Solińskim.

Przemysław Lisek – wiceprezes zarządu. Od 15 lat trener i konsultant biznesowy specjalizujący się w zarządzaniu projektami i portfelami projektów w organizacjach. Współpracuje głównie z dużymi przedsiębiorstwami o cechach korporacyjnych. Na koncie kilkuset osób skutecznie przygotowanych do międzynarodowych certyfikacji International Project Management Association oraz Project Management Institute. Jako członek zarządu sieciowego biura turystycznego przeprowadził projekty zmian organizacyjnych. Przez pierwsze lata kariery zawodowej organizował konferencje i kongresy dla kadry menedżerskiej.
Z wykształcenia ekonomista. Od wczesnej młodości zapalony żeglarz i szantymen. W chwilach natchnienia pisze krótkie wiersze, głównie limeryki. Projekt Zobaczyć Morze zna od wielu lat. Uczestnik 10, jubileuszowego rejsu w 2015 roku.

Udzielamy nowemu zarządowi pełnego zaufania i wierzymy, że mądrze pokieruje Fundacją. Sami odsuwamy się do drugiego szeregu, choć oczywiście Patrycja, Paweł i Przemek zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie, jeśli będą go potrzebowali.

Jednocześnie gorąco zachęcamy Was wszystkich do zaangażowania się w wolontariat. Patrycja, Paweł i Przemek mają wiele ciekawych pomysłów na dalszy rozwój Fundacji. Poprzeczkę stawiają sobie wysoko i na pewno Wasza pomoc im się przyda, żeby wszystkie te pomysły zrealizować – z korzyścią dla nas wszystkich. Pamiętajcie – Zobaczyć Morze to nie tylko ten czy inny zarząd, ale to dziesiątki czy nawet setki ludzi którzy na przestrzeni lat się o ten projekt troszczyły i miejmy nadzieję, będą troszczyć z niesłabnącą energią.

w imieniu
Fundacji Zobaczyć Morze im. Tomka Opoki

Robert Krzemiński
fundator”