Zobaczyć Morze na Shanties 2020 w Krakowie


W sobotę 22.02.2020 grupa uczestników rejsów Zobaczyć Morze wraz z Patrycją Kuter i Przemysławem Liskiem, nowymi członkami zarządu Fundacji Zobaczyć Morze, wzięła udział w wydarzeniach związanych z XXXIX Międzynarodowym Festiwalem Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2020 w Krakowie. Wydarzenie stało się okazją do wspólnego spędzenia czasu z dawno niewidzianymi znajomymi, wspomnień i snucia planów na kolejny żeglarski sezon. Były spacery po Krakowie, wspólna kawa i rozmowy przy pizzy. Grupa wzięła też udział w plenerowym śpiewaniu szant na krakowskim Rynku pod Wieżą Ratuszową wraz z Męskim Chórem Szantowym „Zawisza Czarny” w Gdyni i uczestnikami, a o godz. 17.00 w koncercie poświęconym pamięci Kapitana Andrzeja Mendrygała p.t. „Żegnajcie nam dziś … i inne Mendygrałki”, odbywającym się sali Kina Kijów CENTRUM, al. Z. Krasińskiego 34.

Dziękujemy uprzejmie Fundacji HALS https://www.hals.krakow.pl/ za wsparcie uczestnictwa naszych załogantów w całym wydarzeniu.

Było żeglarsko i muzycznie. W przyszłym roku postaramy się znów to powtórzyć. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

1. Na zdjęciu grupa uczestników Zobaczyć Morze pod Wieżą Ratuszową na Rynku Głównym w Krakowie. Wśród uczestników prezes Fundacji Patrycja Kuter (w szarym płaszczu z apaszką) i v-ce prezes Przemysław Lisek (w tylnym rzędzie bez czapki). Właśnie skończyło się wspólne śpiewanie szant z zespołami i publicznością.
2. Na zdjęciu prezes Patrycja i Alina razem oglądają przestrzenną makietę Kościoła Mariackiego
3. Zdjęcie w kawiarni. Na drewnianym stoliku stoją szklanki, filiżanki, czajniczek. Przy stoliku siedzą roześmiani Alina, Henryk, Asia, Patrycja, Kasia i Gosia.
4. Na zdjęciu Patrycja wodzi ręką po makiecie Barbakanu. Obok niej stoi Henryk i o czymś opowiada gestykulując.
5. Zdjęcie z koncertu w sali Kina Kijów. Na scenie zespół Cztery Refy z instrumentami. W tle banery festiwalowe z napisem SHANTIES 2020 i zdjęcie kapitana Andrzeja Mendrygała w czapce i żeglarskim swetrze z pagonami.
6. Zdjęcie z koncertu w sali Kina Kijów. Na scenie Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny” z Gdyni. Wszyscy ubrani są w jednakowe białe koszule. W tle banery festiwalowe i zdjęcie kapitana A. Mendrygała na pokładzie statku.