Rejs 100 h, stażowy na jednostce o długości > 20m.Tygodniowy rejs stażowy na żaglowcu Zawisza Czarny, na jednostce powyżej 20 m długości z możliwością wypływania 100 h. Ten rejs umożliwi zdobycie 100 h na żaglowcu, które są wymagane do stażu na patent kapitana jachtowego PZŻ. Jak również jest to możliwość przeszkolenia się w żeglowaniu na żaglowcu.
Dla kogo dedykowany jest ten rejs:


• Żeglarzy, którym na patent kapitana jachtowego brakuje wymaganych 100 h na jednostce o długości powyżej 20 m.

• Żeglarzy, którzy cenią sobie żeglugę po Bałtyku z możliwością odbycia praktyki na żaglowcu.

• Każdego kto chce pożeglować po Bałtyku i lubi/lub jeszcze nigdy nie żeglował na żaglowcu.

Podczas tygodniowego rejsu stawiamy na żeglowanie, z możliwością zawitania do jednego portu morskiego.Nie chcemy stać przy nabrzeżu. Zdecydowanie stawiamy na żeglugę, wykorzystując przychylność Neptuna i jego decyzje o kierunku wiatru. Jednym zdaniem: obierzemy kurs na port pośredni, tam gdzie wiatr powieje. Oprócz żeglarskiej przygody pod pokładem będzie czekać ciepły kubryk i wygodna koja, która po chłodnej wachcie da ukojenie dla ciała. Smaczne posiłki przygotowane przez naszego Kuka, są dodatkowym atutem tego rejsu.

Organizujemy ten rejs w porozumieniu i z polecenia Likwidatora Fundacji CWM ZHP (dla przypomnienia: to Likwidator pełni aktualnie funkcję Armatora jednostki).

Zarówno jemu jak i nam zależy, aby żaglowiec Zawisza Czarny żeglował, a nie stał tylko przy nabrzeżu, generując koszty.

Organizatorem rejsu jest Fundacja Zobaczyć Morze im Tomka Opoki i to z nią zawrzesz umowę uczestnictwa w rejsie, to ona jest gwarantem wykonalności umowy. Od 16 lat z powodzeniem organizuje pełnomorskie rejsy z osobami z dysfunkcją narządu wzroku www.zobaczycmorze.pl
TRASA: Gdynia – kurs zgodny z kierunkiem wiatru – Gdynia

TERMIN: 5-12 listopad 2022 (mustrowanie od 1100 do 1300)

Koszt uczestnictwa w rejsie to 2400 PLN

CENA ZAWIERA: przeszkolenie przez załogę stałą, koję, wyżywienie, opłaty portowe, paliwo żeglugowe , ubezpieczenie NNW na jednostce.

ŻEGLUJ Z NAMI NA ŻAGLOWCU ZAWISZA CZARNY, NA JEDNOSTCE Z DUSZĄ I TRADYCJĄ.ZAPRASZAMY NA POKŁAD.

kontakt z organizatorem

kpt Aleksandra Emche

email: a.emche@zobaczycmorze.pl

tel: 695959569