Załoga


Założycielami – fundatorami Fundacji są Romuald (Roman) Roczeń oraz Robert Krzemiński.

W skład zarządu wchodzą:

Roman Roczeń – prezes

Roman Roczeń, właśc. Romuald Roczeń – Twórca projektu Zobaczyć Morze w roku 2006. Niewidomy pieśniarz i gitarzysta. W  repertuarze ma  głównie  utwory  szantowe,  zarówno  własnego  autorstwa,  jak  i covery. Występuje od 1997. Zaczynał w warszawskich pubach,od razu zdobywając  dużą  popularność.  Członek  Stowarzyszenia  ”  Bractwo Zawiszaków” , od grudnia 2003  roku członek zarządu tej organizacji. Na  co dzień  zajmuje  się  pomocą  ludziom  z  dysfunkcjami  wzroku. Człowiek który lubi kontakt z innymi ludźmi.

Jarosław Gniatkowski – wiceprezes

Z wykształcenia – oj tego będzie – elektronik, polityk społeczny, doradca zawodowy, absolwent Andragogiki, natomiast z fascynacji – realizator dźwięku. Pierwszy tłumik na profesjonalnej konsolecie otworzył w wakacje, nad Bałtykiem, kiedy jego Elementarz z Alą i Asem poszedł w odstawkę na półkę. Pierwszy tłumik własnoręcznie zrobionego miksera uchylił w wieku 14 lat, a tysięcy następnych naprawianych i otwieranych w klimatach muzyki sakralnej, bluesa, szant, kabaretu, produkcji teatralnej, reklamowej, telewizyjnej i radiowej nie da się już zliczyć. Pierwsze zrobione układy elektroniczne – O Boże, tego najstarsi Górale już nie pamiętają, chyba zasilacz sieciowy na stabilizowane 6V. Pierwsza praca w Polskim Radiu. Pierwsza własna firma – All Audio. Pierwsze zbudowane studio nagraniowe – w 1992 r. Studio GC. Pierwszy własny samochód – duży z „enerdowskich”. Pierwsza ksywa – Gniady. Pierwsza żona – nadal pierwsza. Pierwsze spotkanie z Zobaczyć Morze w roku 2006. Na s/y Zawisza Czarny wszedł z wielkimi oczami i milionem znaków zapytania, a zszedł z rozpromienioną twarzą i milionem wykrzykników. Ciężko, nieuleczalnie i bez rokowań na wyzdrowienie chory na żeglowanie osób niewidomych w każdej możliwej postaci. Jak na konia przystało, z klapkami na oczach, wciąż powracający na pokłady z żaglami. Zainteresowania W innych dziedzinach: wcześniej polskimi tatrami, a obecnie: literaturą, filozofią – w tym rozwojem myśli ludzkiej, prawem pracy, rynkiem pracy, społeczeństwem obywatelskim, adaptacją przestrzeni dla osób z niepełnosprawnością, szeroko rozumianą rehabilitacją i integracją osób niewidomych oraz rytmami Reggae, ale bez uprawiania zielarstwa. Na rejsy zarabiający na Niewidzialnej wystawie i poprzez prowadzenie szkoleń edukacyjnych dla dorosłych. Lubi merytoryczną dyskusję i specyficzne poczucie humoru.

W skład rady fundacji wchodzą:

inż. Jerzy Henke – przewodniczący rady

Jerzy Henke

Emerytowany przedsiębiorca, Przewodniczący rady nadzorczej firmy którą założył i budował od podstaw, kapitan jachtowy i motorowodny, komandor Polskiej Floty Bojerowej DN, pasjonat latania na bojerach, żeglarstwa, narciarstwa i jazdy konnej. Bardzo lubi grać w brydża sportowego. Z projektem Zobaczyć Morze jest związany od 2008 roku gdzie popłynął pełniąc funkcję Oficera Wachtowego. Do tej pory odbył kilka rejsów z projektem pływając, jako kapitan,chief i oficer wachtowy. Jednym z mott Jerzego jest „najważniejsze w życiu to cieszyć się życiem”.

dr Andrzej Cylwik – członek rady

Dr. nauk ekonomicznych. Doradza wielkim korporacjom i pojedynczym biznesmenom. Doświadczony żeglarz, kapitan żeglugi wielkiej. Członek Bractwa Wybrzeża – (brat) Mesy Kaprów Polskich. Właściciel i armator jachtu – żeglujący po wodach śródlądowych i morskich.  Z projektem Zobaczyć Morze związany od 2007 roku. Pływał z nami, pomagał w przygotowaniach, a szczególnie w pozyskiwaniu sponsorów. Doskonały wychowawca młodzieży, instruktor PZŻ.

 

inż.  Jerzy Cytling – członek rady

Emerytowany przedsiębiorca. Doskonały żeglarz śródlądowy i morski.
Kapitan Żeglugi Wielkiej swój patent otrzymał w 1974 r. W młodości
ścigał  się  zawodniczo  w  rajdach  motocyklowych i  motocrossowych,
uczestnik  rajdu Tatrzańskiego.  Uprawiał  żeglarstwo  mazurskie  od
lat  60.  Zakochany  w  Mazurach.  Obdarzony  niespotykaną  klasą  i
wyczuciem.Kindersztuba to to co cechuje Jurka.Nazywany „Wujkiem”.
Z  projektem  związany  od  początku.  Wspiera  nas  własną  historią,
uśmiechem,  a  jak  trzeba  bardzo  konkretnym  działaniem. Członek
Bractwa Wybrzeża – (brat #112) Mesy Kaprów Polskich.

inz. Andrzej Gawlik – członek rady

Prezes zarządu firmy zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.
Jachtowy Kapitan Żeglugi Wielkiej. Instruktor żeglarstwa PZŻ i były bojerowiec. Przez lata związany z żeglarstwem akademickim AZS. Pierwszy rejs kapitański w roku 1981. Współautor Encyklopedii żeglarstwa pod redakcja kpt. J.Czajewskiego (PWN Warszawa 1996).  Członek Bratwa Wybrzeża – ( brat #49) Mesy Kaprów Polskich. Kapitan Mesy Warszawskiej. Od kilku lat związany z projektem Zobaczyć Morze  jako oficer wachtowy. Doskonały wychowawca młodzieży.

inż. Zbigniew Stosio – członek rady

Pisze o sobie inżynier, działacz, harcerz i żeglarz. Od 1980 do chwili obecnej
w Polskim Związku Żeglarskim. Od 1991 roku pełni funkcję Sekretarza
Generalnego kierując pracą Biura PZŻ. Kapitan jachtowy, instruktor
żeglarstwa i sportów motorowodnych. W młodości jako harcerz organizator
wielu obozów żeglarskich – stacjonarnych i wędrownych.  Swoje szlify zdobywał
w CWM ZHP w Gdyni pływając na „czerwoniakach”, Zawiszy Czarnym a potem
Pogorii. Członek Bratwa Wybrzeża – ( brat #65) Mesy Kaprów Polskich.

 

 

 

Janusz Zbierajewski – członek rady

Patent kapitański zdobył w 1975 roku. W 1978 r. jako etatowy kapitan „Zawiszy Czarnego” odbył półroczny rejs na Światowy
Festiwal Młodzieży i Studentów w Hawanie. W rok później, po
przejęciu rozbitego w Las Palmas „Zewu Morza” i wyremontowaniu
go, odbył kolejny rejs przez Atlantyk na Karaiby i do USA i z powrotem.
W 1981 r. został etatowym kapitanem „Pogorii”. Kapitan Janusz
Zbierajewski od pół wieku pływa po morzach i oceanach. Jest jedną z
najbardziej popularnych, rozpoznawalnych i cenionych postaci w
polskim środowisku żeglarskim. To wielki żeglarz, ale także uznany
nauczyciel i publicysta. Dowodził „Zawiszą Czarnym”, „Pogorią” oraz
na  „Kapitanie Borchardzie”. 
cyt. Żagle  (Uznanie kapituły nagrody
( rejs Roku ) zdobył tym, że jako jedyny zgodził się prowadzić rejsy w
projekcie „Zobaczyć morze” – na  „Zawiszy Czarnym” połowę załogi
stanowią wówczas osoby niewidome lub słabo widzące.)

 

Inga Maruszyńska  –  członek rady


Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, nauczyciel akademicki, zajmuje się, także wszechstronną obsługą marketingową firm z różnych sektorów gospodarki.  Miłośniczka sportu –amatorsko uprawia triathlon. Z projektem Zobaczyć Morze związana od 2013 roku –  pływała w rejsach począwszy od starszej wachty do oficera wachtowego.

 

 

 

 

Szkieletem wolontariatu są:

  • Renata Gustowska
  • Julia Krzemińska
  • Paweł Goclon
  • Marcin Cały
  • Justyna Olszewska
  • Katarzyna Bosak
  • Józef Feliga