Załoga


Założycielami – fundatorami Fundacji są Romuald (Roman) Roczeń oraz Robert Krzemiński.

W skład zarządu wchodzą:

Robert Krzemiński – prezes zarządu

Robert KrzemińskiRobert Krzemiński, z wykształcenia ekonomista, całe życie zawodowe pracujący w dużej logistyce kontraktowej, prowadził wiele projektów inwestycyjnych, zarządzał dużymi operacjami logistycznymi, budował, tworzył, zarządzał. Kapitan jachtowy i motorowodny, Divemaster PADI. Pasjonat wszystkiego co jest związane z morzem i kulturą marynistyczną. Każdą wolną chwilę spędza na własnym jachcie, lubi samotną żeglugę sprawdzając siebie cały czas ucząc się cały czas pokory dla żywiołów jakimi są woda i wiatr. Z projektem Zobaczyć Morze związany od samego początku pływając jako kapitan, oficer wachtowy oraz bosman na s/y Zawisza Czarny. Członek Bractwa Wybrzeża – ( junga) Mesy Kaprów Polskich.

Roman Roczeń – wiceprezes

Roman Roczeń, właśc. Romuald Roczeń – Twórca projektu Zobaczyć Morze w roku 2006. Niewidomy pieśniarz i gitarzysta. W repertuarze ma głównie utwory szantowe, zarówno własnego autorstwa, jak i covery. Występuje od 1997. Zaczynał w warszawskich pubach, od razu zdobywając dużą popularność. Członek Stowarzyszenia ” Bractwo Zawiszaków”, od grudnia 2003 roku członek zarządu tej organizacji. Na codzień zajmuje się pomocą ludziom z dysfunkcjami wzroku. Człowiek który lubi kontakt z innymi ludźmi.

Katarzyna Loewe Kiedrowska – członek zarządu

Katarzyna Loewe KiedrowskaPrzedsiębiorca. Prezes zarządu w Agencji Wydawniczej TAK. Związana z Kaszubami, Kobieta orkiestra. Na codzień pomaga ludziom, działaczka lokalna. Z projektem związana od 2015 roku najpierw kibicując a następnie jako uczestnik rejsu a dziś pracująca na rzecz pozyskiwania sponsorów oraz dbania o wizerunek. Jej pasją jest żeglarstwo i podróże, historia Kaszub oraz marketing.

dr. Tomasz Honkisz – członek zarządu,

Z wykształcenia historyk, dr nauk historycznych, prezes Fundacji Gniazdo Piratów. Przedsiębiorca właściciel najstarszej tawerny żeglarskiej w Polsce Gniazda Piratów. Działacz, człowiek który nie może przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy. Od 2006 roku współorganizator projektu Zobaczyć Morze.

W skład rady fundacji wchodzą:

inż. Jerzy Henke – przewodniczący rady

Jerzy Henke

Emerytowany przedsiębiorca, Przewodniczący rady nadzorczej firmy którą założył i budował od podstaw, kapitan jachtowy i motorowodny, komandor Polskiej Floty Bojerowej DN, pasjonat latania na bojerach, żeglarstwa, narciarstwa i jazdy konnej. Bardzo lubi grać w brydża sportowego. Z projektem Zobaczyć Morze jest związany od 2008 roku gdzie popłynął pełniąc funkcję Oficera Wachtowego. Do tej pory odbył kilka rejsów z projektem pływając, jako kapitan,chief i oficer wachtowy. Jednym z mott Jerzego jest „najważniejsze w życiu to cieszyć się życiem”.Członek Bractwa Wybrzeża – ( junga) Mesy Kaprów Polskich.

dr. Andrzej Cylwik – członek rady

Dr. nauk ekonomicznych. Doradza wielkim korporacjom i pojedynczym biznesmenom. Doświadczony żeglarz, kapitan żeglugi wielkiej. Członek Bractwa Wybrzeża – (brat) Mesy Kaprów Polskich. Właściciel i armator jachtu – żeglujący po wodach śródlądowych i morskich.  Z projektem Zobaczyć Morze związany od 2007 roku. Pływał z nami, pomagał w przygotowaniach, a szczególnie w pozyskiwaniu sponsorów. Doskonały wychowawca młodzieży, instruktor PZŻ.

inż.  Jerzy Cytling – członek rady

Emerytowany przedsiębiorca. Doskonały żeglarz śródlądowy i morski. Kapitan Żeglugi Wielkiej swój patent otrzymał w 1974 r. W młodości ścigał się zawodniczo w rajdach motocyklowych i motocrossowych, uczestnik rajdu Tatrzańskiego. Uprawiał żeglarstwo mazurskie od lat 60. Zakochany w Mazurach. Obdarzony niespotykaną klasą i wyczuciem. Kindersztuba to to co cechuje Jurka. Nazywany „Wujkiem”. Z projektem związany od początku. Wspiera nas własną historią, uśmiechem, a jak trzeba bardzo konkretnym działaniem. Członek Bractwa Wybrzeża – (brat #112) Mesy Kaprów Polskich.

      inz. Andrzej Gawlik – członek rady

Prezes zarządu firmy zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami. Jachtowy Kapitan Żeglugi Wielkiej. Instruktor żeglarstwa PZŻ i były bojerowiec. Przez lata związany z żeglarstwem akademickim AZS. Pierwszy rejs kapitański w roku 1981. Współautor Encyklopedii żeglarstwa pod redakcja kpt. J.Czajewskiego (PWN Warszawa 1996).  Członek Bratwa Wybrzeża – ( brat #49) Mesy Kaprów Polskich. Kapitan Mesy Warszawskiej. Od kilku lat związany z projektem ZM jako oficer wachtowy. Doskonały wychowawca młodzieży.

inż. Zbigniew Stosio – członek rady

Pisze o sobie inżynier, działacz, harcerz i żeglarz. Od 1980 do chwili obecnej w Polskim Związku Żeglarskim. Od 1991 roku pełni funkcję Sekretarza Generalnego kierując pracą Biura PZŻ. Kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa i sportów motorowodnych. W młodości jako harcerz organizator wielu obozów żeglarskich – stacjonarnych i wędrownych.  Swoje szlify zdobywał w CWM ZHP w Gdyni pływając na „czerwoniakach”, Zawiszy Czarnym a potem Pogorii. Członek Bratwa Wybrzeża – ( brat #65) Mesy Kaprów Polskich.

Janusz Zbierajewski – członek rady

Patent kapitański zdobył w 1975 roku. W 1978 r. jako etatowy kapitan „Zawiszy Czarnego” odbył półroczny rejs na Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Hawanie. W rok później, po przejęciu rozbitego w Las Palmas „Zewu Morza” i wyremontowaniu go, odbył kolejny rejs przez Atlantyk na Karaiby i do USA i z powrotem. W 1981 r. został etatowym kapitanem „Pogorii”. Kapitan Janusz Zbierajewski od pół wieku pływa po morzach i oceanach. Jest jedną z  najbardziej popularnych, rozpoznawalnych i cenionych postaci w polskim środowisku żeglarskim. To wielki żeglarz, ale także uznany nauczyciel i publicysta. Dowodził „Zawiszą Czarnym”, „Pogorią” oraz na  „Kapitanie Borchardzie”.

cyt. Żagle  (Uznanie kapituły nagrody ( rejs Roku ) zdobył tym, że jako jedyny zgodził się prowadzić rejsy w projekcie „Zobaczyć morze” – na  „Zawiszy Czarnym” połowę załogi stanowią wówczas osoby niewidome lub słabo widzące.)

 

Szkieletem wolontariatu są:

Marta Michnowska

Monika Mytych

Renata Gustowska

Julia Krzemińska

Paweł Goclon

Marcin Cały

      Arkadiusz Pszczółkowski